Sub, 04.02.2023. 16:33
Portić na Rijeka Adventu!

Večeras u Rijeci počinje manifestacija "Rijeka Advent" u kojem sudjeluje i Udruga "Portić". Od 3. do 7. prosinca posjetite nas na Korzu u adventskoj kućici pored božićne jelke. Naše volonterke izradile su božićne ukrase, kape, šalove, torbice i brojne druge rukotvorine, idealne božićne poklone za obitelj i prijatelje. Kupovinom rukotvorina podržavate rad Udruge "Portić" i provođenje naših projekata, programa i aktivnosti. Od srca vam hvala na tome i vidimo se na Korzu!

Rezultati natjecanja "I ti možeš biti teta/barba pričalica"

Udruga "Portić" održala je svoje 3. natjecanje u izražajnom čitanju proznih književnih tekstova "I ti možeš biti teta/barba pričalica". Natjecanje je organizirano povodom Dječjeg tjedna te želi potaknuti učenice i učenike da pokažu kako bi se snašli u ulozi tete/barbe pričalice, koliko su vješti čitači i također ih podsjetiti na to da je čitanje neizostavna i bitna svakodnevna aktivnost. Veseli nas velik odaziv i to iz različitih gradova, čime je natjecanje doseglo državnu razinu. Ukupno se odazvala 201 "teta/barba" pričalica: u kategoriji 1. i 2. razreda 66, u kategoriji 3. razreda 52, u kategoriji 4. razreda 67 te u kategoriji 5. i 6. razreda 16 učenica i učenika. Prosudbeno povjerenstvo je unutar svake kategorije posebno pohvalilo učenice i učenike koji su se istakli po svim navedenim kriterijima te ostavili poseban dojam. Zbog velikog broja prijavljenih, u izboru najvještijih čitačica i čitača, presudile su nijanse te u nastavku pročitajte nagrađene i posebno pohvaljene po kategorijama.

KATEGORIJA 1. I 2. RAZRED - NAGRAĐENI

Noemi Šepić
Tijana Mamula

Čestitamo svim sudionicima!
Pohvale za sudjelovanje, Posebne pohvale i Zahvalnice mentoricama bit će dostavljene na adrese škola, a nagrađene učenike pozivamo na svečanu dodjelu Diploma za osvojeno mjesto i prigodnih nagrada koja će se održati na Trgu sv. Barbare u subotu, 22. listopada 2022. godine u 10:00 sati.

Sljedećih tjedana na našoj Facebook stranici i You Tube kanalu uživajte u video uradcima malih "teta/barba pričalica" i vidimo se dogodine!

"Pričam ti priču", biblioterapijske pričaonice u Dječjoj kući

Jeste li već čuli za biblioterapiju? Još od davnih dana knjige nam pokazuju da nas snagom svojih riječi liječe, osnažuju, pokreću. Kada čitanju i slušanju priča pridodamo prekrasne ilustracije i kreativne aktivnosti, moć ljekovitosti samo raste. Upravo ćemo na taj način zajedno provoditi subotnja jutra – u priči, razgovoru i kreativnom izražavanju. U suradnji Udruge "Portić" i Gradske knjižnice Rijeka, naša teta pričalica Anja Kučan Buterin svake druge subote će u Dječjoj kući održavati biblioterapijske radionice pod nazivom "Pričam ti priču".

Vrijeme održavanja: Svake druge subote u 10 sati (redovni ciklus, 2 grupe).
Prvi susret prve grupe održat će se 24. rujna, a druge grupe 1. listopada.
Lokacija: Dječja kuća / Dječji odjel Stribor
Dob: 4 – 6 god.

Anja Kučan Buterin je po struci magistra kroatistike, edukantica Gestalt psihoterapije, po zvanju školska knjižničarka, članica i volonterka Udruge "Portić", a u slobodno vrijeme mama koja obožava čitati priče. Vjeruje da riječi imaju ljekovitu moć. Upravo ih zbog toga najviše voli podijeliti s najmlađima.

Sudjelovanje je slobodno za članove Gradske knjižnice Rijeka, a prijavu je potrebno izvršiti osobno u Dječjem odjelu Stribor/Dječja kuća.

Više informacija na: https://gkr.hr/Magazin/Najave/Pricam-ti-pricu-biblioterapijske-pricaonice-u-Djecjoj-kuci

Izvor: Gradska knjižnica Rijeka

Seminar za Tete i barbe pričalice

Udruga "Portić" od 17. do 19. listopada 2022. godine održava pripremni seminar za pripovjedač/ice priča za laku noć u okviru programa "Pripovjedač/ica priča za laku noć – Tete i barbe pričalice".

Novi projekt Udruge Portić - "1 za sve"

Udruga "Portić" od ovog listopada počinje s provođenjem novog projekta "1 za sve – psihosocijalna podrška za jednoroditeljske obitelji". Jednoroditeljska obitelj je ona u kojoj živi dijete/djeca