Međunarodni Dan darivanja knjiga

darivanje

Međunarodni dan darivanja knjiga ove će godine u sklopu kampanje Čitaj mi! biti obilježen i u Hrvatskoj. Rijeka se, naravno, pridružuje obilježavanju.

Gradska knjižnica Rijeka, Profil Mozaik knjižara Rijeka Centar i Strukovna udruga za promicanje dobrobiti djece Portić u svojim prostorima organiziraju prikupljanje slikovnica za humanizaciju uvjeta boravka hospitalizirane djece. Akcija prikupljanja trajat će 14 dana (14. - 28. veljače), a prikupljene slikovnice bit će darovane Kliničkoj jedinici za psihijatriju dječje dobi KBC-a Rijeka, lokalitet Kantrida.

Na sam Dan darivanja knjiga, 14. veljače u 18 sati djeca i roditelji pozivaju se u Profil Mozaik knjižaru Rijeka Centar, Užarska 1. Volonteri Portića i Gradske knjižnice Rijeka čitat će priče za laku noć. Kako je bilo u Profilu, pogledajte u našoj Galeriji slika.