Izvješće Željke Jerneić-Kraljić - Program cjeloživotnog učenja

U rubrici Edukacijski članci možete preuzeti Izvješće volonterke udruge Portić Željke Jerneić-Kraljić na temu Brain Gym 101, koja se stručno usavršavala u sklopu Programa za cjeloživotno učenje, potprogram Comenius. Comenius obuhvaća predškolski odgoj, osnovno i srednje obrazovanje. Ciljevi navedenog potprograma jesu promicanje svijesti o raznolikosti europskih kultura, poticanje osobnog razvoja sudionika i kompetencija, te njegovanje ideje o europskom građanstvu. Brain Gym je temeljni program edukacijske kineziologije kojeg je utemeljio Paul Dennison, američki stručnjak za edukacijsku rehabilitaciju. U okviru edukacijske kineziologije istražuju se i koriste prirodna iskustva kretanja i tjelesne aktivnosti koji aktiviraju mozak za optimalno učenje...

Kompletno izvješće preuzmite ovdje

Pogledajte vijesti: