Dani svetog Vida 2017. u Portiću

Povodom obilježavanja Dana sv. Vida, Udruga za promicanje dobrobiti djece „Portić“ je organizirala različite kreativne i edukativne radionice. 13. lipnja 2017., u prostoru Udruge održana je pričaonica za djecu nižeg školskog uzrasta Povedat štorije z našega kraja „Trsatski zmaj“, a istoga se dana u Gimnaziji Andrije Mohorovičića u Rijeci održala pričaonica za srednjoškolce „Ivan i tuljanovo krzno“.
U srijedu, 14 lipnja 2017. na Trgu svete Barbare odvijao se, sada već tradicionalni, Vidov origami maraton. Djeca - polaznici origami radionica u Portiću, učili su svu zainteresiranu djecu osnovama origami vještine. Origami maratonu priključila se i Udruga filmskih entuzijasta AnimatoRi koja je autor videa snimljenog tehnikom stop animacije (stop motion) kojeg možete vidjeti u nastavku.