Književni klub

Književni klub u Portiću pokrenut je 23. travnja 2012. na međunarodni Svjetski dan knjige i održava se pod vodstvom naše članice Leonile Marač. Početkom 2013. godine Leonila je počela voditi evidenciju i zapisnik o pročitanim knjigama i dojmovima.

Kako je nastao Književni klub? Jednostavno, poželjeli smo ga i osnovali. Sastajemo se jednom mjesečno, razgovaramo o knjigama koje smo pročitali, koje želimo čitati i za koje smo čuli. No, ne vrte se naši razgovori samo oko knjiga, s knjigama započinju, a završavaju u razmjeni životnih priča i iskustava, raspravama, debatama, slušamo se, dijelimo si savjete, punimo se pozitivnom energijom i uvijek iz Udruge izlazimo s osmijehom na licu i bogatije za još jednu novu informaciju. Sve nas povezuje ljubav prema dobroj knjizi i dobrom društvu.

Članovi udruge Portić su na Književnom klubu dosad čitali sljedeće knjige:

• Jorge Bucay: "Računaj na mene"
  • Jorge Bucay: "Ispričat ću ti priču"
  • Jorge Bucay: "20 koraka prema naprijed"
  • William P. Young: "Koliba"
  • Slavenka Drakulić: "Optužena"
  • Haruki Murakami: "Norveška šuma"
  • Tony Parsons: "Obitelj"
  • Stanley Greenspan: "Zahtjevna djeca"
  • Mark Ferek: "Hiperaktivni sanjari"
  • Patricia Stacey: "Dječak koji je volio prozore"
  • Jenne Blum: "Oni koji nas spase"
  • Carlos Ruis Zafon: "Sjena vjetra"

Fotografije s Književnog kluba pogledajte u našoj Galeriji slika.